Rajd samolotowy seniorów i juniorów zakończony sukcesem!


W sobotę 30 września 2017 na lotnisku w Michałkowie odbył się „Jesienny rajd samolotowy seniorów i juniorów po powiecie ostrowskim” zorganizowany przez Stowarzyszenie Lotnisko Bliżej Miasta. Dopisała pogoda, a rywalizacja była bardzo wyrównana. Zgłosiło się 11 pilotów. Zwycięzcą został pilot Grzegorz Grzebieniuk.


Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Lotnisko Bliżej Miasta otrzymało grant od Zarządu Stowarzyszenia "Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego", który to przeznaczył na cele organizacyjne imprezy kwotę 5000zł.Założeniem organizacyjnym rajdu jest poszerzanie wiedzy turystyczno-historycznej regionu południowej Wielkopolski, a także integracja środowiska lotniczego oraz pilotów operujących z lotniska w Michałkowie.


Wszystkie samoloty przyleciały niemalże w wyznaczonym czasie, kontrolowanym przez komandora rajdu. Rywalizacja była wyrównana. Odbyła się dogrywka, czyli druga konkurencja na celność lądowania.


Miejsca na podium zajęli:

1 –  Grzegorz Grzebieniuk OK-42

2 – Zenon Jankowski OK-94

3 – Paweł Orłowski OK-14


Gratulujemy wszystkim pozostałym uczestnikom rajdu. Dziękujemy za bezpieczne i udane loty. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych rajdach organizowanych przez Stowarzyszenie Lotnisko Bliżej Miasta.