KIM JESTEŚMY?

We wrześniu 2010 roku w głowach grupy entuzjastów lotnictwa, członków Aeroklubu Ostrowskiego, zrodził się pomysł organizacji festynu lotniczego.

W porozumieniu z władzami Aeroklubu Ostrowskiego  wybrano wstępny termin imprezy. Kilka miesięcy później odbyło się pierwsze nieformalne spotkanie na którym podjęto decyzję o organizacji Festynu Lotniczego Lotnisko Bliżej Miasta oraz powołano komitet organizacyjny.


Rozmach imprezy przerósł oczekiwania samych organizatorów. Każdego tygodnia informowaliśmy na naszej stronie internetowej o kolejnych atrakcjach. Niewątpliwie tą największą był przelot pary samolotów F-16. Przypomnijmy, że zgodę na przelot wyraził Dowódca Sił Powietrznych.


Przez kilka miesięcy spotykaliśmy się z dużą ilością pozytywnych komentarzy na temat organizacji pierwszej tak dużej imprezy lotniczej na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie.


We wrześniu 2011 roku powołano do życia Stowarzyszenie Lotnisko Bliżej Miasta, które miało zająć się m.in. organizacją II Festynu Lotniczego. Z każdym tygodniem w szeregi Stowarzyszenia wstępowali kolejni członkowie - większość z nich jest pilotami Aeroklubu Ostrowskiego, jednak spora część to pasjonaci lotnictwa, którzy swój wolny czas pragną poświęcać rozwojowi lotniska w Michałkowie.


II Festyn Lotniczy został zorganizowany na jeszcze wyższym poziomie. Organizatorzy odbierali wyrazy uznania od przedstawicieli władz samorządowych, dowódców jednostek wojskowych zaproszonych na Festyn, licznych pilotów z kraju i z za granicy oraz przedstawicieli mediów.


Poza organizacją kolejnych edycji Festynu, Zarząd Stowarzyszenia wyznaczył sobie jeszcze inne cele zgodne ze Statutem Stowarzyszenia "Lotnisko Bliżej Miasta". Między innymi rozwój infrastruktury lotniska w Michałkowie, czy propagowanie lotnictwa wśród młodzieży. 


Już na sam koniec pragniemy przypomnieć, że głównym zadaniem Stowarzyszenia jest wspieranie Aeroklubu Ostrowskiego oraz pomoc młodym i ambitnym, często niezamożnym pilotom w ich karierze lotniczej.